آموزش با پنل کاربری

 

تیتر اول گسترش فضای دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی نیاز به برند شخصی را افزایش داده است. برند شخصی می‌تواند فرصت‌های شغلی فراوانی برای شما ایجاد کند

 

آموزش

یادگیری

تمرین

آزمون

این روزها اهمیت برند شخصی بر کسی پوشیده نیست. این که خوماریا ماتارلی کارآفرین و نویسنده کتاب ۱۲ مرحله برای داشتن یک زندگی خوب و انجام دادن کارهادر این باره می‌گوید:د را چگونه به اطرافیان خود معرفی کنید و نوع نگرش و تفکر آن‌ها در مورد شما تاثیر فراوانی در آینده شغلی‌تان خواهد داشت.

بزرگ‌ترین آرزوی من بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه و شروع اولین کارم داشتن کارت‌ ویزیت مخصوص به خودم بود که اسم و موقعیت شغلی من روی آن نوشته شده باشد. کارت‌ ویزیت برای من به معنای حرفه‌ای و عالی بودن در زمینه کاری‌ام بود و نشان می‌داد که من راه درستی را برای دست‌یابی به اهداف و آینده شغلی بهتر طی می‌کنم.

ولی متاسفانه من هیچ‌وقت موفق به داشتن کارت‌ویزیت نشدم، چون موقعیت شغلی من در محل کارم به گونه‌ای بود که ارتباطی مستقیمی با مشتریان نداشتم و به‌طور تمام وقت در داخل شرکت مشغول به کار بودم. اگر امروز این فرصت را داشتم که به عقب برگردم و از نو شروع کنم به طور حتم سعی می‌کردم به جای کار کردن برای دیگران، کسب‌وکار شخصی خودم را داشته باشم.

اگر شما نیز می‌خواهید کسب‌وکار خودتان را مدیریت کنید، در آغاز کار بهتر است که یک کارت‌ ویزیت داشته باشید. برای این کار کافی است که نام، موقعیت شغلی و یک آدرس آنلاین مانند آی‌دی لینکدین یا آدرس وب‌سایت را در کارت خود بنویسید.

در ادامه مراحل بعدی ساخت یک برند شخصی را با هم بررسی می‌کنیم:

برند شخصی (personal brand)

در حوزه کاری خود متخصص شوید

من زمانی شروع به ساخت برند شخصی خودم کردم که به طور تمام وقت در شرکتی مشغول به کار بودم. این کار را خارج از ساعات کاری انجام می‌دادم و زمینه فعالیت‌ام مبحث مدیریت پروژه‌ها در دنیای آی‌تی بود. سپس اقدام به شرکت در جلسه‌ها و نشست‌های محلی و سخنرانی در سمینار‌ها کردم. به این ترتیب توانستم با افراد زیادی آشنا شوم و خودم را به مردم معرفی کنم.

شرکت در این کنفرانس‌ها و سخنرانی‌ها اطلاعات و مهارت‌های من را افزایش داد، به زودی متوجه شدم که به خاطر تخصص و اطلاعات خوبم در زمینه‌ی مدیریت پروژه و برنامه‌های کاربردی شهرت فراوانی پیدا کرده‌ام. در واقع من موفق شده بودم تا برند شخصی خود را با معرفی‌کردن خود و توانایی‌هایم پایه‌گذاری کنم، پس از درک این مطلب از کارم استعفا دادم و کسب‌و‌کار شخصی خود را شروع کردم .

 

مقاله‌های مرتبط:

چرا همه ما باید یک برند شخصی داشته باشیم

راه هایی آسان برای ساختن برند شخصی

یکی از اصول مهم در زمینه ساخت برند شخصی این است که مهارت‌ها و تخصص‌های لازم در زمینه‌ی حوزه کاری‌تان را یاد بگیرید تا مردم شما را به عنوان فردی متخصص و با اطلاعات در این حوزه بشناسند. این شهرت و خوش‌نامی بخش مهمی از برند تجاری شما خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *